Over 10 years we helping companies reach their financial and branding goals. Onum is a values-driven SEO agency dedicated.

CONTACTS
Poradniki

Jak skutecznie wypromować firmę w Internecie oraz social mediach?

W dzisiejszych czasach promocja w social mediach to konieczność. Marketing w social mediach staje się nieodłącznym elementem, pozwalającym odbiorcy poznać lepiej markę, pracowników firmy czy produkt przez nią oferowany. Dzięki różnym metodom dotarcia do potencjalnego klienta, łatwiej nawiązać z nim relacje, dowiedzieć się czego dokładnie potrzebuje i przygotować coś, co w pełni spełni jego oczekiwania.

Zatem promowanie jest nieodłączną częścią biznesu. Firmy, które tego nie robią, w dużej mierze bardzo dużo tracą. Dzisiejszy rynek jest wręcz przepełniony ilością różnych branż. Aby dotrzeć do potencjalnego klienta, trzeba pozwolić mu się zauważyć. Najłatwiej to zrobić za pośrednictwem internetu i social mediów, czyli skutecznego marketingu XXI wieku.

Aby móc skutecznie promować się w internecie warto:

Założyć profile w social mediach.

Facebook, Instagram, Linkedin, Youtube to tylko kilka popularnych portali społecznościowych, dzięki którym możemy dotrzeć do potencjalnego klienta. Czy warto być na wszystkich? To zależy od tego, co mamy do zaoferowania i do kogo chcemy kierować swoją komunikację. Jeśli przykładowo chcemy docierać do przedsiębiorców, z pewnością warto założyć LinkedIna, ponieważ tam znajdziemy dużą grupę przedsiębiorców.

Tworzyć wartościowe treści

Wypromować firmę czy markę osobistą można poprzez tworzenie wartościowych treści, czyli takich, które przede wszystkim dadzą wartość  potencjalnemu klientowi. Dobrze napisany tekst jest w stanie zachęcić odbiorcę do przeczytania, dzięki czemu istnieje większe prawdopodobieństwo, że chętniej go udostępni, a być może nawet w przyszłości stanie się stałym klientem.

Korzystać z pozycjonowania

Kolejną opcją jest pozycjonowanie SEO, czyli inaczej używanie odpowiednich słów kluczowych, które poprzez zawarcie ich w tekście pomogą z łatwością wypromować stronę internetową. 

W optymalizacji treści na stronie pomaga dobór odpowiednich słów kluczowych,  formatowanie tekstu, dodawanie linków wewnętrznych czy zewnętrznych. Pozycjonowanie w marketingu pomaga w optymalizacji od technicznej strony poprzez dobór odpowiedniego systemu zarządzania treścią, szybkości ładowania strony czy dostępności dla robotów wyszukiwarek. Wspomaga także budowanie autorytetu strony poprzez pozyskiwanie linków zwrotnych od innych witryn, a także aktywności na social mediach czy publikowania wartościowych treści.

Celem optymalizacji SEO jest przede wszystkim zwiększenie widoczności strony, dzięki czemu będzie się ona lepiej pozycjonować, dotrze do większej liczby potencjalnych klientów, zwiększy ruch, ale też przełoży się na wzrost sprzedaży czy zainteresowania oferowanymi usługami lub produktami.

Korzystać z Google Ads

Warto korzystać z  płatnych reklam oferowanych przez Google Ads. Działanie to umożliwia dotarcie do większej liczby potencjalnych klientów.

Reklamować się w mediach społecznościowych

Reklamy w mediach społecznościowych typu Facebook, Instagram, Tik tok, Linkedin, YouTube itp. pomagają w zwiększeniu zasięgu poprzez płatne spersonalizowane reklamy.

Współpracować z influencerami

Influencer marketing jest bardzo popularną metodą zdobywania nowych odbiorów. Jak sama nazwa wskazuje, słowo „influence” oznacza z angielskiego „wpływać”, czyli influencerzy są osobami, które wpływają na decyzję zakupowe. Zatem współpraca z influencerami może zwiększyć poziom sprzedaży, przełożyć się na zwiększony ruch na naszej stronie, zwiększoną ilość polubień, udostępnień, komentarzy czy zaangażowania potencjalnych odbiorców.

Promować firmę przez email marketing.

Promować firmę można przez tak zwany e-mail marketing, który polega na wysyłaniu maili do potencjalnych klientów poprzez konkretnie sformułowane komunikaty.  Email marketing to także wysyłanie newsletterów czy też ofert promocyjnych do subskrybentów. Ten sposób jest o tyle ważny, że pozwala na utrzymanie stałego kontaktu z klientem. Odbiorca poprzez wysyłane wiadomości może poczuć się zaopiekowany

Dodawać treść na social mediach

Oczywiście dodawanie treści w formie postów czy filmów wideo, reelsów i tiktoków to bardzo dobra forma działania w social mediach. Dzięki temu, że jesteśmy systematyczni,  dodajemy wartościowe treści lub omawiamy ważne aspekty naszego działania w firmie, to użytkownicy mogą nas lepiej poznać, a to wpływa na zaufanie. W ten sposób budujemy swoją markę osobistą, a to właśnie ona najlepiej sprzedaje.

Nagrywać webinary

Skuteczna promocja może się też odbywać poprzez różnego rodzaju webinary, w których występujemy jako eksperci specjalizujący się w danej branży. Dzięki ciekawym tematom jesteśmy w stanie zachęcić osobę do uczestnictwa, tym samym dajemy wartość potencjalnemu odbiorcy, i dzięki temu możemy zyskać nowych klientów. Webinary to świetne narzędzie w zwiększaniu świadomości marki i budowaniu świadomości experta.

Być aktywnym w social mediach

Regularność i aktywne uczestnictwo w social mediach jest istotne. Dzięki systematycznym publikowaniu treści, udzielaniu się w komentarzach, udostępnianiu, dawaniu reakcji pod postami innym użytkownikom możemy znacząco zwiększyć zainteresowania firmą wśród użytkowników.

Call Now Button